Dzień Bezpiecznego Internetu w „Krainie Misiów”

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), wydarzenie patronatem honorowym objął sam Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Wsparciem w tych działaniach dla naszej placówki posłużyli funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce: asp. Krzysztof Kolator – z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz mł. asp. Marek Olżyński z Rewiru Dzielnicowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu w „Krainie Misiów” obchodzony był dnia 25.02.2021r. we wszystkich grupach wiekowych. W związku z trudną sytuacją epidemiczną w naszym mieście, wykorzystano technologie cyfrowe. Przedszkolaki za pomocą internetu z sal przedszkolnych, połączyły się z policjantami będącymi w Komisariacie.

Celem wirtualnego spotkania było ustalenie z dziećmi zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń multimedialnych oraz treści nawiązujących do bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci wykazały się wiedzą o internecie i zasadach korzystania z niego. Przedszkolaki aktywnie włączały się do dyskusji oraz wykazały się wiedzą związaną z tematyką spotkania. Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne, dlatego też już teraz powinniśmy rozmawiać z dziećmi o możliwościach i zagrożeniach, jakie daje nam internet, aby w przyszłości ograniczyć niepoprawne zachowania.

Dla naszych przedszkolaków wirtualne spotkanie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozostanie niezapomniane!

[ngg src=”galleries” ids=”44″ display=”basic_thumbnail”]