Dzień Gier Planszowych

W związku z realizacją w naszym przedszkolu projektu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI,  który ma na celu uwrażliwienie dorosłych na kwestię szkodliwości nadmiernego korzystania przez dzieci z nowych technologii, a tym samym szukanie alternatywy wspólnego, rodzinnego spędzania czasu, ogłosiliśmy dzień 10.10.2022 Dniem Gier Planszowych.

Tego dnia w Krainie Misiów królowały planszówki. Przedszkolaki chętnie korzystają z różnorodnych gier i układanek. W tym szczególnym dniu miały możliwość zaprezentowania grupie swoich ulubionych gier i zaproszenia do wspólnych gier koleżanek           i kolegów.

Gry planszowe mają ogromny wpływ na rozwój dziecka, zarówno wychowawczy, jak i dydaktyczny . Są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie  stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale również rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Wdrażają dzieci do zdrowej rywalizacji.

Agnieszka Mamińska