Dzień Jabłka w Krainie Misiów

W  środę 28 września w Krainie Misiów świętowaliśmy  Dzień Jabłka. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu, a jego „gwiazdą” było jabłko. Jest to  najpopularniejszy owoc w naszym kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski. Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto  jeść jabłka i  pod jaką postacią. Dzieci zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Wszystkie kolejne zabawy podczas  pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście  jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne oraz logopedyczne. W niektórych grupach dzieci wykonały sok jabłkowy – pyszny i zdrowy! Tego dnia nie mogło zabraknąć  pięknych prac plastycznych,  na tablicach pojawiły się drzewa obsypane jabłkami, koszyki pełne jabłek, plakaty czy jabłkowe puzzle. Równie ciekawe i  piękne prace powstały w ramach inicjatywy plastycznej „Nasze jabłkowe inspiracje…” – dzieci z rodzicami  przygotowały przepis na potrawę z jabłkami  oraz piękne rysunki, w roli głównej oczywiście –  jabłko. Wszystkie grupy otrzymały dyplomy, natomiast Dzień Jabłka zakończył  jabłkowy akcent – na podwieczorek była pyszna szarlotka! Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

Beata Bywald