Dzień Listonosza

Zawód listonosza ma szczególny charakter. Wymaga uczciwości, dokładności, a przede wszystkim poczucia obowiązku. To dzięki Listonoszom otrzymujemy swoje przesyłki – zamówione towary, przekazy pieniężne, czy dokumenty. 17 października w grupie Kraina Misia Uszatka obchodziliśmy  Dzień Listonosza. W tym dniu dzieci na zajęciach poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca na poczcie, co jest potrzebne, aby wysłać list. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „Droga listu” , dzięki temu dowiedziały się jaką drogę przebywa każdy list, paczka zanim dotrze do adresata. Dzieci rozwiązywały rebusy, słuchały piosenki i wiersza o listonoszu oraz wcielały się w rolę listonosza podczas opowieści ruchowej. Najwięcej emocji jednak wzbudziło u dzieci wspólne projektowanie znaczka pocztowego.

Z okazji  Święta Poczty Polskiej wszyscy składamy serdeczne życzenia Pracownikom Poczty.

Ewelina Bonus – Chludzińska