DZIEŃ OSÓB NIEŚMIAŁYCH

16 stycznia nasze przedszkole obchodziło „Dzień Osób Nieśmiałych” w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem w świat wartości i emocji”. Dzieci wysłuchały kolejnych opowiadań naszego bohatera, nawiązujących do tematyki nieśmiałości oraz braku pewności siebie. Każda z grup wykonała plakat według własnego pomysłu, prezentujący uczucia oraz postawy towarzyszące nieśmiałości. Następnie przedszkolaki wzięły udział w różnego rodzaju zabawach i ćwiczeniach zwiększających poczucie własnej wartości, rozwijających wyobraźnię, zdolność śmiałego wypowiadania się na tle grupy. Celem prowadzonych działań było uświadomienie dzieciom, jak zachowują się osoby nieśmiałe oraz jak możemy pomóc sobie nawzajem przezwyciężyć trudności. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zadania naszego bohatera!

Aneta Bralska

Ewelina Bonus-Chludzińska