Dzień Postaci z Bajek

Kto za siedmioma górami i za siedmioma lasami mieszkał w chatynce maleńkiej                                                    z siedmioma krasnoludkami ?”.

Oczywiście Królewna Śnieżka. Te i wiele innych postaci z bajek, dawnych i współczesnych poznały przedszkolaki z grupy III, V, VI, VIII podczas zabaw edukacyjnych z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci wzięły udział w bajkowym dniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Przedszkolaki słuchały fragmentów bajek, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały rekwizyty z bajek, kolorowały i wyklejały bajkowe postacie, oraz tańczyły przy bajkowej muzyce.   W Krainie Troskliwych Misiów odbyło się spotkanie czytelnicze, dzieci odwiedziła mama Laury i przeczytała bajkę pt. ,,Brzydkie kaczątko”, która kończyła się morałem ,,Zasłużysz sobie na sympatię wszystkich, jeżeli będziesz miał dobre serce”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki i odpowiedziały mamie na kilka pytań dotyczących jej treści.

Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości, atrakcją były bajkowe stroje, w które dzieci się przebrały, a jednocześnie był okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Ewelina Bonus – Chludzińska