Dzień Zdrowia Psychicznego

W piątek 13.10 w Krainie Misiów obchodziliśmy Dzień Zdrowia Psychicznego. To trudna tematyka do przedstawienia dzieciom, ale udało nam się przełożyć ten temat na dziecięce możliwości. Przedszkolaki dowiedziały się,  że brak czasu na aktywność fizyczną, odpoczynek czy wyciszenie od nadmiernych bodźców nie sprzyjają  ich zdrowiu. Staraliśmy się zwrócić dziecięcą uwagę na potrzebę zadbania o swoje samopoczucie i  umysł. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, dzięki którym udało się zobrazować,                                    jak ważna jest dbałość o rozwój umysłowy i emocjonalny w każdym wieku. Razem z przedszkolakami  omówiliśmy  i wprowadziliśmy działania, które uczą, jak radzić sobie ze stresem i emocjami,  jak dbać                                     o relacje międzyludzkie, a także jak być dobrym przede wszystkim dla siebie. Dzieci zrozumiały, że nauka, czytanie, ciekawa zabawa, rozwijanie zainteresowań, rozwiązywanie problemów kształtuje ich wewnętrznie – usprawnia myślenie i samodzielność,  pobudza kreatywność i motywuje do działania. Nasze przedszkolaki już wiedzą, jak ważne jest dostrzeganie własnych potrzeb i wiara we własne możliwości, należy jedynie odrzucić złe myśli lub przekonania, takie jak: “to się nie uda” lub “to jest niemożliwe”!

Beata Bywald, Sylwia Malinowska, Barbara Długołęcka, Aneta Bralska, Martyna Kaczyńska