Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

W poniedziałek 12.02.24r. w Krainie Misiów obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego, który ma swoje święto 11 Lutego. W przedszkolu zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa. Była to okazja do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych. Nie zabrakło też rozmów na temat niebezpiecznych sytuacji i zachowań w domu, na podwórku, w przedszkolu oraz właściwego powiadamiania służb ratunkowych o istniejących zagrożeniach. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, rozwiązywały zagadki, wykonały ciekawe plakaty i prace plastyczne, a w roli głównej oczywiście był numer alarmowy 112. Nie zapomniały                              o innych ważnych numerach, dzięki którym otrzymamy pomoc  Ratownictwa Medycznego, Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Dzieci dowiedziały się, że europejski numer alarmowy został wprowadzony po to, by umożliwić wszystkim Europejczykom wezwanie pomocy używając numeru 112 bez względu na to w jakim kraju się znajdujemy.

Beata Bywald