Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”, przedszkolaki z grupy „Kraina Misia Ruperta” oraz „Kraina Gumisiów” uczestniczyły w zajęciach  poświęconych zdrowemu jedzeniu i gotowaniu. Dzieci w grupach wysłuchały najpierw wierszyka o grymaszącym przy jedzeniu kotku Amadeuszu, a następnie przypomniały sobie założenia Piramidy Zdrowego Żywienia oraz zapoznały się z programem do rysowania Autodraw. Kolejnym elementem zajęć było wykonanie kart pracy związanych z wysłuchanym wierszem. Na podsumowanie przedszkolaki wykonały zdrową sałatkę warzywną, która bardzo wszystkim smakowała. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania naszego bohatera!

Aneta Bralska, Beata Bywald