Grupa VII na wycieczce w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Dnia 9.06.2022 r. grupa VII “Kraina Misia Uszatka” odwiedziła Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.  Tematem spotkania było: “Tajemnice Muzeum “. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w Muzeum,  dowiedziały się kto w nim pracuje, zwiedziły ekspozycje poznając jednocześnie podstawowe terminy: muzeum, eksponat,  zabytek,  konserwacja,  wystawa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć stroje regionu kurpiowskiego,  sztukę i rękodzieło regionu,  fotografię,  wernisaż obrazów malowanych na płótnie oraz wystawy eksponatów z minionych czasów. Przedszkolaki zwiedziły również podziemie Muzeum. Obejrzały film o tradycjach regionalnych. Następnie na zajęciach wykonywały pracę plastyczną: Muzeum Kultury Kurpiowskiej.  Dzieci były zachwycone zwiedzaniem Muzeum. W drodze powrotnej do przedszkola przedszkolaki odwiedziły Pomnik generała  Józefa Bema.

B. Kilijańska