Jesienne zabawy sensoryczne

W dniu 24 listopada nasze przedszkole wzięło udział w zabawach sensorycznych realizowanego projektu edukacyjnego „Sensorycznie się rozwijam bo biegam, skaczę, badam i dotykam”. Stymulacja zmysłów odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Umożliwia odczuwanie otaczającego nas świata. Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień, dlatego tez chętnie przyłączyły się do zabaw związanych z tą porą roku. W tym celu wykorzystane zostały szyszki, patyki, kasztany, liście i orzechy. Dzieci miały możliwość usprawnić w ten sposób motorykę dużą oraz rozwinąć wrażenia dotykowe. Spacer po wyznaczonej trasie przyniósł dzieciom wiele radości. Ciekawość wśród najmłodszych wzbudziły również karty obrazkowe z użyciem „zaczarowanej latarki”, matematyczne kręgle oraz karty ruchowe. W nagrodę za aktywne uczestnictwo, każda z grup otrzymała dyplom oraz brawa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!

Aneta Bralska

Ewelina Bonus-Chludzińska