,,Jesteśmy Aktywni” – Światowy Dzień Sportu

10 kwietnia w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w czterech grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-3 latki,  4-4 latki, 5-5 latki i dzieci starsze 6-6 latki. Każda grupa przed rozpoczęciem rywalizacji wykonała prawidłową rozgrzewkę przygotowaną przez panie nauczycielki. Każdy przedszkolak bardzo chętnie brał udział w przygotowanych konkurencjach. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

Sport to zdrowie! Nie tylko pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę.

Dzień Sportu to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

Ewelina Bonus – Chludzińska