„Kicia Kocia gra w piłkę” – realizacja ogólnopolskiego projektu „Z Kicią Kocią Maluchy Zmieniają się w Zuchy”

Realizacja ogólnopolskiego projektu pt. „Z Kicią Kocią Maluchy Zmieniają się w Zuchy”. Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. W dniu 13 lutego dzieci z grupy I  poznały kolejną książkę z serii „Kicia Kocia” pt. „Kicia Kocia gra w piłkę”. Literatura stała się zachętą do rozmowy na temat roli sportu w życiu człowieka, a także dyscyplin sportowych oraz do podejmowania przez dzieci różnorodnych aktywności. Przedszkolaki poznały różne rodzaje sportów z piłką, dowiedziały się, że piłkę można wykorzystać  na różne sposoby. Piłka stała się świetnym materiałem do zabawy, dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Joanna Krajewska