„Kicia Kocia” i zabawy czytelnicze w Krainie Kubusia Puchatka”

W ramach zajęć czytelniczych w dniu 16 kwietnia 2024r. przedszkolaki odwiedziła Pani Marlena Domian, mama Olusia i przeczytała książkę „Kicia Kocia na basenie”. Dzieci dowiedziały się, jak bohaterka książki pokonuje strach przed pływaniem na pływalni. Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonywały różne zadania, tym razem były to konkurencje sportowe. Maluszki systematycznie poznają przygody Kici Koci bohaterki bajek Anity Głowińskiej. Wraz z kotką dzieci odkrywają świat i uczą się najważniejszych zasad  w codziennym życiu. Uczą się grać na instrumentach, bawią się bezpiecznie na placu zabaw, poznają policjanta, strażaka, uczą się jak zachować się gdy jest burza. Te różnorodne sytuacje, w jakich znajduje się bohaterka książeczek, pomagają dzieciom lepiej zrozumieć otaczający świat i uczą je empatii.

Joanna Krajewska