Kraina Misia Kolargola z wizytą w bibliotece

Dnia 22.11.2023r. grupa Misia Kolargola odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną – Filia dla Dzieci i Młodzieży. Przedszkolaki przypomniały sobie, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Następnie wysłuchały interaktywnej publikacji dla najmłodszych autorstwa Herve  Tulleta ” Naciśnij mnie” , gdzie podczas czytania dzieci wykonywały różne czynności: klaskały, dmuchały i przekręcały książką w różne strony. Publikacja ta sprawiła dzieciom mnóstwo fantastycznej zabawy oraz rozbudziła wyobraźnię przedszkolaków. Następnie Pani bibliotekarka sprawdziła wiedzę przedszkolaków na temat postaci z bajek. Na koniec dzieci wykonały ciekawą i pobudzającą kreatywność pracę plastyczną „Kropka”.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Do przedszkolaka dzieci wróciły zadowolone i bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia.

Sylwia Malinowska