Kraina Misia Paddingtona z wizytą w bibliotece

Dnia 23.10.2023r. grupa starszaków odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną im. W. Gomulickiego w Ostrołęce. Przedszkolaki przypomniały sobie, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz przypomniały zasady wypożyczania książek.

Następnie Pani Kasia przeczytała dzieciom książki  pt. „Co jeśli się zgubię” oraz „Ale ja Cię nie znam” autora D. Geisler. W trakcie pobytu dzieci w bibliotece przypomniały i utrwaliły sobie wiadomości na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Miały możliwość odegrania mini scenek edukacyjnych na temat „Jak skutecznie wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia?”. Na zakończenie wykonały papierowe telefony. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.

Martyna Kaczyńska