KRAINA MISIÓW Z WIZYTĄ U PANA PREZYDENTA

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu badawczo-edukacyjnego PARTICIPA (Professional Development Tools Supporting Participation Rights in Early Childhood Education) prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski. Udział małych dzieci jest kluczem do rozwoju kultury praw człowieka, demokracji i praworządności. W związku z tym od najmłodszych lat należy chronić i wspierać aktywne uczestnictwo młodych ludzi w życiu społecznym       i podejmowanie przez nich decyzji. Mimo, że prawo dzieci do uczestnictwa ma kluczowe znaczenie dla jakości kształcenia, jego wdrożenie we wczesnej edukacji pozostaje wyzwaniem.

Dzieci z grupy V Kraina Misia Jogi uczestniczyła w wielu działaniach w ramach projektu. Jednym z nich było przygotowanie petycji ,,Panie Prezydencie, pomóż spełnić nasze marzenia”, aby uczynić nasze miasto i przedszkole jeszcze bardziej przyjazne dzieciom i mieszkańcom. Petycję przedstawiły, podczas wizyty w Urzędzie Miasta. Spotkanie z panem prezydentem Łukaszem Kulikiem przebiegało w bardzo ciekawej i radosnej atmosferze, podczas której dzieci otrzymały obietnice spełnienia wielu ich marzeń.