Międzynarodowy Dzień Spaghetti

Makaron spaghetti jest jednym z narodowych symboli Włoch. Włosi są znani z pasji do makaronu i mają wiele różnych rodzajów makaronów, ale spaghetti pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych.                                                                4 stycznia był szczególnym dniem dla wszystkich wielbicieli makaronu dlatego nie obyło się bez świętowania w Krainie Misia Uszatka. Przyłączyliśmy się do obchodów tego nietypowego święta w ramach projektu edukacyjnego ,,Kreatywne Dni Nietypowe”.  Podczas zajęć dzieci poznały historię “od ziarenka do spaghetti”, dowiedziały się z czego robi się makaron oraz oglądały zgromadzone na stolikach rodzaje makaronu. Następnie zaczęły się makaronowe zabawy: segregowanie wg kolorów i rodzajów, łowienie rybek, wycinanie spaghetti, zakręcanie makaronu na widelec, dzieci tańczyły do piosenki ,,Makaron z truskawkami”, układały rytmy z makaronu. Dzieci uczestniczyły także w ,,Teście spaghetti” ćwiczeniu wzmacniającym koncentrację.  Na koniec zajęć dzieci oglądały bajkę edukacyjną ,,Zaklinacz makaronu”; wykonały również pracę plastyczną ,, Spaghetti na talerzu”.                                                                                                                                                                                                 W dniu dzisiejszym dzieci przekonały się, że makaron jest produktem spożywczym, który służy nie tylko do jedzenia, ale również do różnych zabaw: matematycznych, sensorycznych i kreatywnych.

Ewelina Bonus –  Chludzińska