Młodsi – starszym, starsi – młodszym – innowacja pedagogiczna

Dnia 11.12.23r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Młodsi – starszym, starsi – młodszym czyli uczniowie – seniorom, uczniowie – przedszkolakom” realizowanej przez pedagoga szkolnego i uczniów Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Innowacja ma na celu budowanie więzi międzypokoleniowej od najmłodszych do najstarszych.  Uczniowie podczas comiesięcznych spotkań będą mieli okazję do budowania więzi społecznych, zintegrowania się z pokoleniami młodszymi i starszymi, wykazać się kreatywnością, uwrażliwić na potrzeby innych oraz rozwinąć umiejętność współpracy zarówno z dziećmi jak i seniorami. W spotkaniu, które odbyło się w grupie IV Kraina Misia Paddingtona młodzież razem z dziećmi wykonała ozdoby świąteczne. Śpiewano wspólnie kolędy ale był to również czas na wspólną zabawę.                                                                                                                                                                                              Czas spędzony razem był bardzo ciekawy, inspirujący i pełen wrażeń, wypełniony rozmowami oraz uśmiechem.

Martyna Kaczyńska