,,Na łące”- wycieczka na łąkę.

Dnia 19.05.2022r. dzieci z grupy V Kraina Misia Jogiego wybrały się na łąkę nieopodal przedszkola w celu poznania ekosystemu łąkowego. Pogoda zachęcała tego dnia do dłuższych spacerów, więc przedszkolaki zabrały ze sobą lupy, kartki i piórniki z kredkami. Podczas tej niecodziennej wyprawy dzieci doskonaliły umiejętności dokonywania obserwacji przyrodniczych wykorzystując lupy, wspólnie z nauczycielką nazywały rośliny i zwierzęta napotkane na łące.    Na koniec rysowały wybrany przez siebie fragment łąki. Po powrocie do przedszkola prace plastyczne zostały umieszczone na tablicy jako dokumentacja prowadzonych przez dzieci obserwacji. Przedszkolaki wykonując te rysunki nie tylko udokumentowały poczynione obserwacje ale jednocześnie rozwijały własną wrażliwość plastyczną.