Narodowe czytanie w ,,Krainie Misiów”

Przedszkole Miejskie nr 17 „Kraina Misiów”, w dniu 16. 09.2021 włączyło się w akcję: „Narodowe czytanie”. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich utworów są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja ta zapoczątkowana została w 2012. 6-latki z grup: IV Kraina Misia Paddingtona, V Kraina Misia Jogi oraz VIII Kraina Troskliwych Misiów, wysłuchały starannie dobranego i zaproponowanego przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy, fragmentu dzieła: „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Zaproszone do czytania Panie dyrektor naszego przedszkola: Agnieszka Kowalska i Iwona Ciecierska, na początek wprowadziły przedszkolaków w tematykę utworu, jego historię oraz akcję oraz wyjaśniły trudniejsze zwroty i określenia. Po wysłuchaniu treści utworu, przedszkolaki próbowały odpowiadać na pytania do tekstu. Przedsięwzięcie zostało przyjęte z entuzjazmem i nagrodzone brawami.