,,Nie ma przebaczenia dla złego jedzenia.’’

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jest to święto obchodzone  w całej Polsce, a nawet w Europie. Dlatego dzieci     z grupy V Kraina Misia Jogiego właśnie  8 listopada na zajęciach przypomniały sobie  i wspólnie z nauczycielką ustaliły, co należy jeść, aby być zdrowym. Podczas zabaw tematycznych przedszkolaki pogłębiały wiadomości na temat nawyków i zasad zdrowego odżywiania oraz ograniczania spożywania słodyczy. Omawiały znaczenie Piramidy żywienia, która przedstawia wartości odżywcze niektórych produktów. Następnie uzupełniły ją ilustracjami  dzieci uprawiających różną aktywność ruchową, która ma ogromne znaczenie w zdrowym stylu życia każdego człowieka. Wymieniały witaminy zawarte w żywności, określając na co mają wpływ. Dzieci segregowały żywność na zdrową i niezdrową wyciągając przy tym logiczne wnioski. Z zakrytymi oczami kosztowały kolejno różnych produktów ( jabłko, banan, ciastko, grejpfrut ) następnie odgadywały, co jadły i określały smak oraz czy jest to zdrowe, czy niezdrowe. Tego dnia degustowały również zdrowe jedzenie- kanapki.