Obchody Dnia Czystego Powietrza – 14 listopada

Czysta Ziemia, na której żyjemy, dostęp do pitnej wody, czy oddychanie czystym powietrzem to podstawowe warunki naszego życia. Dlatego tak ważne jest upowszechnianie wiedzy i działań z zakresu ochrony środowiska i kształtowanie zachowań prośrodowiskowych szczególnie u dzieci.

14 listopada w Krainach Misia Yogiego i Paddingtona odbyły się wspólne zabawy z okazji Dnia Czystego Powietrza. Dzieci oglądały film edukacyjny „Jak dbać o czyste powietrze?”, poznały cztery kroki ratowania przyrody: oszczędzanie wody, sadzenie drzew, wybieranie eko – transportu i segregowanie śmieci. Polowały na potwora o imieniu Smog, dowiedziały się, jak powstaje, poznały jego złe działanie i dowiedziały się jak z nim walczyć oraz jak się przed nim chronić. Zaprojektowały  „Łapacz Smogu”. Wykonały prace plastyczne: „Tak – Nie”.

Joanna Krajewska

Agnieszka Mamińska