Obchody Dnia Drzewa

W ramach programu „ Czyste powietrze wokół nas” w dniu 10 października 2022r. dzieci z grup: III, IV i VIII obchodziły Święto Drzewa. Celem tego święta jest promowanie ochrony środowiska naturalnego. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne są dla nas drzewa, co nam dają i dlaczego warto o nie dbać. Obejrzały bajkę edukacyjną pt. „ Drzewo, które umiało dawać”. Zwróciły uwagę na morał w bajce, że relacja człowieka z naturą jest wieczna, musimy szanować i chronić matkę naturę. Drzewa potrzebują ludzi, tak jak ludzie potrzebują drzew. Brały też udział w podchodach – ponadczasowej grze terenowej. Podczas wykonywania różnych zadań mogły dotknąć, powąchać i przytulić się do drzew rosnących niedaleko przedszkola. Poszukiwały skarbów i z nich stworzyły przepiękne, jesienne mandale.

Joanna Krajewska