Poczytaj mi Babciu

O tym, że trzeba i warto czytać dzieciom, nie musimy nikogo przekonywać. Świadomi tego, zaprosiliśmy do czytania Seniorów. Na zaproszenie odpowiedziało sześć Babć.

Tuż po Nowym Roku 02.01.24r. przedszkolaki z Krainy Misia Ruperta odwiedziła babcia Zuzi. Pani Lucyna przeczytała pięciolatkom książkę szwedzkiego pisarza Ulfa Starka,pt. „Cynamon i Trusia, czyli wierszyki o złości i radości”. Główni bohaterowie, Cynamon – mały chłopiec z gniazdkiem włosów na głowie i czarna króliczka – Trusia pokazały czym są uczucia, również te niezbyt przyjemne, jak wściekłość, złość i zazdrość.  Dzieci wysłuchały także dwóch utworów z książki „Cudaczek – Zmyślaczek”. Są to wesołe wierszyki, które oprócz dostarczenia radości i śmiechu rozwijają wymowę, pamięć i słownictwo.

Następnego dnia pięciolatki spotkały się z babcią Huberta. Pani Basia przeczytała przepiękną baśń Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Tytułowy bohater wędrując po świecie, pomaga mrówkom usypać mrowisko, pszczołom naprawia zniszczoną barć, a z kaczkami dzieli się chlebem.  Zwierzęta za okazane serce odwdzięczają się, pomagając Dratewce uratować królewnę z rąk czarownicy. Dobro zostaje nagrodzone i Szewczyk zostaje bardzo kochanym przez wszystkich królem.

W czwartek 04.01.24r. w sali Misia Ruperta gościliśmy babcię Stasia O. panią Marię, która przeczytała opowiadanie Wiesława Drabik pt. „Policjant Leon”. Dzieci przypomniały sobie na czym polega praca policjanta, dodatkowo utrwaliły przepisy ruchu drogowego.

W piątek 05.01.24r. grupę VI odwiedziła babcia Filipa . Pani Teresa przeczytała dzieciom ciekawostki na temat mieszkańców wiejskiego podwórka i wybranych zwierząt leśnych.

W poniedziałek 08.01.24r. pięciolatki wysłuchały fragmentu książki pt. ”Staś Pętelka- ferie w lesie” czytanej przez panią Marię, babcię Ksawerego. Mały Staś wybrał się z rodziną na ferie zimowe do puszczy. Jak wygląda pokryta białym puchem puszcza? I czy żubrów trzeba się bać? Żeby się dowiedzieć musicie koniecznie zajrzeć do książki!

W piątek 12.01.24r. gościliśmy babcię Antosia. Pani Basia przeczytała dwa opowiadania z książki „Leśne przygody. Reksio”. Reksio i jego przyjaciele mieszkają na wsi i nigdy nie narzekają na nudę. Zawsze trzymają się razem i mogą na siebie liczyć. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt to wartości, których uczą opowiadania o sympatycznym piesku z łatką.

Serdecznie dziękujemy babciom za wspólnie spędzony czas i wspaniałe upominki.

Barbara Długołęcka