„Podróż po Świecie Dubbingu”

W dniu 29 lutego 2024r. dzieci sześcioletnie z grupy IV i V „Kraina Misia Paddingtona” i „Kraina Misia Jogi” uczestniczyły w multimedialnej lekcji pt. „Twój głos brzmi znajomo czyli podróż po świecie dubbingu”, która odbyła się w OCK. Lekcja prowadzona była przez zawodowego aktora. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy, zobaczyły, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, odkryły, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów, wzbogaciły słownictwo o wyraz kłapy. Podczas lekcji dzieci rozwiązywały zagadki dubbingowe dotyczących ich ulubionych filmów, wykonały też razem z aktorem ćwiczenia na dykcję. Przedszkolaki obejrzały też seans filmowy pt. „Po prostu Super”. Z tej barwnej opowieści dowiedziały się, że nie trzeba być Super, by być dobrym, pomocnym i wartościowym dzieckiem.

Joanna Krajewska