,,Pomaganie jest super”- zajęcia czytelnicze grupa VIII Kraina Troskliwych Misiów

Dnia 07.11.2022r. dzieci z grupy VIII Krainy Troskliwych Misiów wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce na zajęcia czytelnicze. Pani bibliotekarka zaprosiła grupę na zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai na podstawie utworu ,,Królewna Śnieżka” J. i W. Grimm. Wątkiem przewodnim treści tej bajki było stwierdzenie – krasnoludki są na świecie! : pomaganie jest super! Dzieci z uwagą wysłuchały treści bajki traktującej o pomaganiu innym, na co zwróciła uwagę dzieci pani bibliotekarka podczas rozmowy o treści wysłuchanej bajki. Po rozmowie przedszkolaki podjęły zabawy ruchowe z chustą animacyjną, a następnie przystąpiły do kolorowania postaci krasnoludków.

Marzena Bialik