Poranek czytelniczy z mamą w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dnia 08.06.2022r. dzieci z grupy V Kraina Misia Jogiego odwiedziła  mama  Zosi p. Joanna Długokęcka. Mama przybyła do naszej grupy, aby miło spędzić poranek z przedszkolakami czytając  im  opowiadanie pt. ,,Jak Wojtek został strażakiem’’ Cz. Janczarskiego. Miłym akcentem tego spotkania, wzbudzającym zainteresowanie dzieci był strój naszego gościa. Pani Joanna lubi pomagać innym dlatego też udziela się jako strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej   w Łęgu Przedmiejskim. Tego dnia dzieci nie tylko wysłuchały opowiadania, które przeczytała mama, ale  też  mogły  przymierzyć     bluzę           i kamizelkę z napisem  STRAŻ. To spotkanie poza rozwijaniem zainteresowań  czytelniczych dzieci, pozwoliło  też przedszkolakom poznać bliżej zawód służący bezpieczeństwu całego społeczeństwa i może nawet  zainspirowało niektórych  do  tego aby  w  przyszłości też zostać strażakiem. Pani Joanna wzbogaciła to spotkanie pogadanką  z  dziećmi  na temat  przestrzegania  zasad bezpieczeństwa w domu, przedszkolu, placu zabaw   i na ulicy. Zwróciła ich uwagę    na  umiejętność dostrzegania  niebezpieczeństw  wynikających  z  kontaktów  z nieznajomymi, sytuacji zagrażających  zdrowiu i życiu- jak  postępować   w razie wybuchu pożaru, gdzie szukać pomocy w przypadku zranienia, jak bezpiecznie korzystać z różnych narzędzi, urządzeń. Zostały utrwalone numery alarmowe i umiejętność przeprowadzenia rozmowy  w  celu  wezwania  pomocy.       Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki  z  wozem strażackim. Dziękujemy p. Joannie za mile spędzony czas            i zwrócenie uwagi przedszkolaków na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie się znajdują.