Poznajemy zawody naszych rodziców

Od najmłodszych lat w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym, dzieci poznają różne zawody. Już w przedszkolu wiedzą, że każda praca jest ważna, potrzebna, że każdy zawód należy szanować.

W ramach realizacji treści z zakresu orientacji zawodowej dzieci z grup starszych brały udział w zajęciach pt.: „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Głównym celem tych zajęć było wstępne zapoznanie dzieci  z wybranymi zawodami w ich najbliższym otoczeniu, kształtowanie motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań przedszkolaków, oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń.

W najstarszej  grupie „Krainie Misia Paddingtona”, w dniach  14 i 15 grudnia  gościliśmy mamę Bartusia, Panią Katarzynę oraz mamę Krzysia, Panią Ewę, które w bardzo ciekawy sposób przekazały informacje o wykonywanych zawodach. Dzieci w wyniku tych spotkań miały okazje w sposób praktyczny poznać zasady pracy, zakres czynności i obowiązków, wyposażenie, które jest niezbędne przy wykonywaniu poszczególnych zwodów. Z dużym zaciekawieniem wszyscy wysłuchaliśmy pogadanek na temat pracy: analityka danych oraz logopedy. Wrażeń było sporo, dużo wiadomości i przede wszystkim, kolejne doświadczenia. Dzieci rozbudziły w sobie pasję do poznawania zawodów.

Martyna Kaczyńska