„Przytul się do drzewa”

Corocznie 10 października obchodzony jest  Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej.  Przedszkolaki we wszystkich grupach  świętowały ten dzień. Słuchały wierszy, malowały i wyklejały drzewa a nawet przytulały się do drzew, ten rodzaj kontaktu z naturą świetnie wpływa na dzieci.

Obchody Dnia Drzewa  w gr.VIII odbyły się w ramach realizacji projektu ,,Zabawa Sztuką”.

Dla dzieci z Krainy Troskliwych Misiów inspiracją do zabaw               i zajęć było dzieło Gustava Klimta ,, Drzewo życia”.  Po obejrzeniu tego obrazu  dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na jego temat. Następnie poznały budowę drzewa. Po zabawie w   dyktando graficzne, którego rozwiązaniem było oczywiście drzewo przedszkolaki wyszły na plac zabaw, gdzie oglądały drzewa, poznały także technikę plastyczną- frottage, do której wykorzystały korę drzewa.  Z darów jesieni- kasztanów i kolorowych liści ułożyły drzewo. Posadziły również nowe drzewo. Po powrocie do przedszkola  wykorzystały  elementy frottage oraz naturalne okazy przyrodnicze do wspólnego wykonania pracy plastycznej. Dzieci zastanawiały się także, co powiedziałoby nam drzewo, gdyby potrafiło mówić- poznały znaczenie drzew dla człowieka, zwierząt i przyrody.