Realizacja programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty EKOLOGICZNE ?”

Dzieci z Krainy Misia Kolargola biorą udział w realizacji programu „Skąd się biorą produkty EKOLOGICZNE?”. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy dzieci na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

W poniedziałek 08.01.2024 r. dzieci podczas zajęć obejrzały filmik edukacyjny „Skąd się biorą produkty EKOLOGICZNE?”. Dowiedziały, że bardzo łatwo rozpoznać je w sklepie, wystarczy odnaleźć na opakowaniu Unijny znaczek produktów ekologicznych. Przedszkolaki utrwaliły zasady zdrowego odżywiania, przypomniały sobie czym jest Piramida Żywienia, zwracając szczególną uwagę na produkty służące zdrowiu i dobrej formie. Mając taką wiedzę dzieci z zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, wykonały zdrową sałatkę owocową z produktów ekologicznych. Przy okazji utrwaliły jak ważna jest prawidłowa higiena rąk przy przygotowywaniu posiłków, chroni przed zakażeniem wieloma chorobami, które przenosimy na rękach.

Beata Bywald

Sylwia Malinowska