Realizujemy: Przedszkolny Program Edukacji Antynikotyniowej „Czyste powietrze wokół nas”

Dnia 28.10.2021r. grupy: III Kraina Misia Koralgola, IV Kraina Misia Paddingtona, VII Kraina Misia Uszatka wzięły udział w marszu ulicami osiedla w okolicy przedszkola           z transparentem na którym widniało hasło: „Czyste powietrze wokół nas”. Dodatkowo dzieci trzymały w rękach balony i chorągiewki w kolorze zielonym, co symbolizuje zaangażowanie w działalność proekologiczną oraz sprzeciw przeciwko emisji różnych rodzajów dymu. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w marszu i były maksymalnie zaangażowane w jego przygotowanie, zwiększyły swoją świadomość na temat profilaktyki, oraz działań wpływających na zdrowie ludzi i kondycję środowiska naturalnego. „Czyste powietrze wokół nas”, to Projekt Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej             w Ostrołęce. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim jego celem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia. Przedszkolaki z „Krainy Misiów” przystąpiły do Programu już po raz kolejny.