Ruch to zdrowie

Przedszkolaki z grupy III i VIII biorą udział w różnorodnych zajęciach i programach edukacyjnych o zdrowej żywności, zaczęły orientować się w zasadach zdrowego odżywiania, rozumieją znaczenie powiedzenia ”Ruch to zdrowie”. Dzieci rozumieją potrzebę aktywnego wypoczynku jako źródła zdrowia. Dlatego też przestrzegają zasad bezpieczeństwa, biorą udział w spacerach, zabawach i ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Podczas spaceru do pobliskiego parku dzieci zatrzymały się przed warzywniakiem, gdzie oprócz podziwiania pięknych owoców i warzyw, uzupełniły swoją wiedzę na temat ich wartości odżywczych. Następnie z uśmiechem na twarzach maszerowały do parku, w którym korzystały z przyborów i sprzętów sportowych. Kilka dni później wykonywały zdrową i smaczną sałatkę owocową.

Marzena Bialik