ul. M. Konopnickiej 6 | kontakt@pm17.ostroleka.edu.pl | 29 760 58 68

“Sport i zdrowie – kto o tym opowie” – tworzenie inspiracji literackich

W naszym przedszkolu w miesiącu listopadzie 2020 r. odbył się konkurs na temat: “Sport i zdrowie – kto o tym opowie” – tworzenie inspiracji literackich. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki wykonały książeczki w których znalazły się wiersze, opowiadania i komiksy. 

        Wszystkie prace zachwycały swoją indywidualnością i oryginalnością. Treści, które zostały stworzone i napisane przez wszystkie grupy świadczą o wiedzy dzieci na temat aktywności ruchowej, gimnastyce oraz o zasadach zdrowego żywienia, a to wszystko wpływa na nasze zdrowie. 

        Komisja ustaliła, że wszystkim grupom należą się dyplomy oraz nagrody za wspaniałe wykonanie prac konkursowych i stworzenie ciekawych inspiracji literackich. 

        Ze wszystkich książeczek w przedszkolu utworzono Galerię prac dzieci, które mogły zobaczyć sami wykonawcy oraz rodzice. 

        Gdy konkurs został ogłoszony, nauczycielki koordynatorki przeprowadziły w każdej grupie przedszkolnej krótkie zajęcia gimnastyczne w formie zabaw z żabką gimnastyczką oraz jogę dla przedszkolaków. W każdej grupie dzieci były zachęcane do wykonania książeczek, komiksów oraz utworów literackich na konkurs.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za twórczość i gratulujemy.

Opracowała: B. Kilijańska i E. Poteraj