„Sportowa Wyprawa” – w grupie „Kraina Kubusia Puchatka”

Dzieci z grupy I „Kraina Kubusia Puchatka” systematycznie realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Sportowa wyprawa”. W dniu 13 lutego dzieci poznały zimowe, popularne dyscypliny sportowe: saneczkarstwo, narciarstwo, hokej na lodzie. Uczestniczyły w zawodach zimowych: „Ubierz czapkę” – ćwiczyły zakładanie czapek zimowych, „Szalikowe skoki”- przeskakiwały szaliki bokiem, „Saneczki”- jeździły na deskorolce, „Hokej” – dzieci przesuwały krążek za pomocą kija do hokeja i wbijały krążek do bramki. Uczestnicząc w zawodach dzieci rozwijały sprawność fizyczną, rozbudzały proaktywne zachowania zdrowotne, rozwijały samodzielność, naśladowały poruszanie się sportowców, uprawiających daną dyscyplinę.  Śmiech i dobra zabawa towarzyszyła wszystkim dzieciom.

Joanna Krajewska