Sportowe zabawy i ćwiczenia w Krainie Misiów

“Gimnastyka to podstawa – sport dla dzieci ważna sprawa                  Ręce w górę, w przód i w bok, skłon do przodu, przysiad skok”

W piątek, 3 listopada odbyło się spotkanie z p. Michałem, który jest nauczycielem wychowania fizycznego oraz trenerem. Pan Michał – tata Lenki z grupy II Krainy Gumisiów rozpoczął spotkanie od rozgrzewki ze straszakami na świeżym powietrzu. Najmłodsze przedszkolaki ćwiczyły w sali przedszkolnej. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do ćwiczeń czerpiąc radość z dobrej zabawy. Dobrą frajdą i wspaniałą zabawą dla małych sportowców były ćwiczenia z wykorzystaniem różnorodnych przyborów. Podczas wykonywanych ćwiczeń na torze przeszkód, przedszkolaki rozwijały ogólną sprawność ruchową, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność współdziałania w grupie oraz właściwe postawy społeczne. Po sportowych emocjach dzieci powróciły do swoich sal wykazując radość i zadowolenie.

Panu Michałowi serdecznie dziękujemy za wizytę i uatrakcyjnienie przedszkolnych zajęć ruchowych.

Małgorzata Wilkowska

Ewa Poteraj