Spotkanie czytelnicze w bibliotece

14 marca przedszkolaki z Krainy Gumisiów obserwując podczas spaceru w przydomowych ogródkach pierwsze oznaki wiosny, dotarły do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 3 w Ostrołęce. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło sie od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki. Następnie z uwagą wysłuchały opowiadania “Kurczaki Luzaki i Bazyliszek” Ch. Loibois, Ch. Heinrich. Po wysłuchaniu dzieci oceniły zachowanie głównych postaci występujących w opowiadaniu. Chętnie uczestniczyły w zaproponowanych przez panią bibliotekarkę zabawach ruchowych szukając ukrytych kurczków oraz kolorowych jajek. Wielką frajdę sprawiło im przenoszenie jajek na łyżce. Na koniec spotkania pomalowały kolorowy obrazek.

Wizyta w bibliotece na pewno będzie zachętą do częstego korzystania z książek, oglądania ich i czytania nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami w domu.

Małgorzata Wilkowska