Spotkanie Czytelnicze w grupie VIII

Dnia 01.06.2023r. dzieci z grupy VIII odwiedziła mama Mikołaja p. Klaudia Dziełak. Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy ,,Witam Cię …dzisiaj w przedszkolu”, przekazując każdemu pluszowe serduszko. Następnie  przedszkolaki miały przyjemność słuchania czytanej przez mamę bajki pt. ,,Szczęśliwy książę” ze zbioru CZARODZIEJSKA KRAINA BAJEK, która kończy się pięknym przesłaniem – ,,dwie najpiękniejsze rzeczy na świecie- szlachetne serce Szczęśliwego Księcia i mała jaskółka wrażliwa na ludzką niedolę, potrafią sprawić, że ludziom żyje się lepiej”. To spotkacie czytelnicze miało na celu kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno. Były bardzo zainteresowane i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Klaudię. Podczas rozmowy o treści wysłuchanego tekstu, dzieci wymieniały emocje jakie towarzyszyły postaciom przedstawionym w bajce , a pani Klaudia zapisywała je na papierowych sercach nawiązujących do szlachetnego serca księcia z bajki. Po rozmowie przedszkolaki wspólnie z gościem wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej a następnie przystąpiły do pracy plastycznej. Pokolorowały ilustrację księcia i dopełniły treść rysunku dorysowując jaskółkę oraz przykleiły znaczący element serce.

Bardzo dziękujemy pani Klaudii za spędzony z nami czas i miłą słodziutką niespodziankę.

M.Bialik