Spotkanie z alpakami

Dnia 22.04.2024r. do dzieci z gr. II Kraina Gumisiów, zawitali nietypowi goście – Luis i Karol, alpaki z Alapakoterapii Narsena w Wyszlu, ze swoją opiekunką p. Natalią. Alpaki, to zwierzęta podobne do lam, są one doskonałymi zwierzęcymi terapeutami, pełnymi empatii i wrażliwości. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez p. Natalię, przedszkolaki dowiedziały się jakie są różnice między alpakami, a lamami, a także skąd pochodzą i w jaki sposób o nie dbać. Spotkanie z alpakami uwrażliwia dzieci na otaczającą naturę i szacunek do zwierząt, pomaga regulować emocje. Dzieci miały okazję pogłaskać, przytulić, a nawet nakarmić zwierzęta. Kameralny klimat zajęć sprzyjał integracji między dziećmi, a zwierzętami.

Ewa Poteraj