Spotkanie z Inspekcją Transportu Drogowego

Dnia 25 maja 2022 r. Krainę Misiów odwiedzili Inspektorzy Transportu Drogowego. W  trakcie spotkania omówione zostały z dziećmi podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, noszenie elementów odblaskowych, zakładanie kasków i ochraniaczy. Dzieci mogły również przymierzyć i zrobić sobie zdjęcia w czapce służbowej inspektora oraz założyć kamizelkę odblaskową z napisem Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy zaprezentowali również służbowy pojazd, do którego dzieci mogły wejść i przyjrzeć się specjalistycznym urządzeniom, które znajdują się w samochodzie. Obejrzały również ciekawą prezentację i bajkę pt. „Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka”.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, pamiątkowe dyplomy i opaski odblaskowe.