Spotkanie z Panem Policjantem w Krainie Misia Uszatka

Dnia 10.05.2022 r. Przedszkolaki z grupy VII “Kraina Misia Uszatka” miały spotkanie z panem dzielnicowym Januszem Kośnikiem. Pan policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa zabaw na placu zabaw, bezpieczeństwa poruszania się po drodze,  bezpieczeństwa w różnych sytuacjach,  gdy ktoś nieznajomy częstej dzieci słodyczami, czy pyta, gdzie mieszka. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących bezpieczeństwa,  mówiły jak można zareagować w sytuacji zagrożeń. Dzieci podawały numery alarmowe i uświadomiły sobie jakie mogą być rodzaje niebezpieczeństw. Pan policjant powiedział przedszkolakom o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Na zakończenie spotkania była dyskusja i zadawanie pytań przez dzieci policjantom. Pan policjant obiecał,  że jeszcze odwiedzi dzieci. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.
B. Kilijańska