Spotkanie z żołnierzem żandarmerii wojskowej

W poniedziałek – 4 grudnia nasze przedszkole odwiedził pan Radosław – tata Wiktora i Kuby z Krainy Gumisiów. W bardzo ciekawy sposób opowiedział naszym podopiecznym, na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Radosław zaprezentował także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej do noszenia różnych przedmiotów, słuchawek, paska wojskowego, maski przeciwgazowej oraz tarczy ochronnej. Gość przeprowadził z przedszkolakami krótki Quiz na temat wiedzy o wojsku i był mile zaskoczony wiedzą naszych dzieci.Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa i zadawały wiele pytań.Wizyta żołnierza żandarmerii wojskowej była bardzo ciekawa. Na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy panu Radosławowi za zorganizowanie interesującego spotkania.

Małgorzata Wilkowska