STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU

W czwartek 14 marca w grupie Misia Jogiego gościliśmy funkcjonariuszy ze Straży Miejskiej w Ostrołęce. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z pracą strażnika miejskiego oraz oglądały elementy umundurowania i wyposażenia. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu panelach: prezentacji prawidłowego przejścia przez ulicę, schemacie powiadamiania o zdarzeniach na ulicy, przyjmowania właściwej pozycji podczas ataku psa, użycia defibrylatora, udzielania pierwszej pomocy, obserwacji uczestników ruchu drogowego wyposażonych w odblaski i bez odblasków. To były bardzo ważne doświadczenia dla naszych przedszkolaków. Spotkanie było zorganizowane z inicjatywy Rady Rodziców i przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe.

Bożena Kośka