Straż Pożarna w Krainie Misiów

Dnia 17 maja 2022 r. Krainę Misiów odwiedzili strażacy. W trakcie spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Przedszkolaki dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat tego, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Utrwalały numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać. Strażacy na teren przedszkola wjechali wozem strażackim na sygnale świetlnym i dźwiękowym, co było dodatkową atrakcją. Goście pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Przedszkolaki mogli wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji ratowniczej, przymierzali specjalistyczny strój, w którym strażacy gaszą pożary.

Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia.