Światowy Dzień Pluszowego Misia

,,Miś ma wszystko czego trzeba, żeby misiem być. Po to misiem jest, żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.’’

W dniu 25.11.2022r. przedszkolaki  uczestniczyły w wielkim  święcie Krainy Misiów czyli  Światowym Dniu Pluszowego Misia. Jest to nie tylko święto ulubionej zabawki dzieci, ale także święto patronów naszych grup, a  dzieci są prawdziwymi przyjaciółmi pluszowych miśków. Te znane wszystkim postaci i maskotki wzbudzają pozytywne uczucia u dzieci: ciepło, dobroć, opiekuńczość. Tego dnia po śniadaniu  przedszkolaki  przeniosły się  do  przytulnego  świata  miękkich  maskotek, ponieważ  mogły  przynieść do przedszkola  swojego ulubionego misia. W każdej grupie odbyły  się wesołe zabawy z misiami- patronami przy piosenkach ,,Pluszowy Miś’’, ,,Pokochaj pluszowego Misia’’, ,,Jadą, jadą Misie’’, ,,O kochaniu Misia’’. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego  Misia, oglądając  filmik  edukacyjny, uczestniczyły w  zabawach rytmicznych, naśladowczych, muzyczno-ruchowych, relaksacyjnych, konkurencjach sportowych. Na podstawie ilustracji i piosenki ,,Jak czuje się miś? Jaki nastrój ma dziś? określały i odzwierciedlały miny- rozpoznawały  emocje. W zabawie ,,Ukryty Miś’’ odgadywały,  gdzie  się  ukrył  miś, oglądając obrazki  pod  światłem latarki. Dodatkową atrakcją tego dnia była Fotobudka, przy której przedszkolaki już od rana mogły robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie spotkania każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom za aktywny udział w zabawach oraz misiowe kolorowanki. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy wcielili się w postacie misiów.

Uroczystość  przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Agnieszka Mamińska i Marzena Bialik.

Marzena Bialik