Święto Tolerancji w Krainie Misia Paddingtona

Międzynarodowy Dzień Tolerancji jest to święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ . Tak wyjątkowego święta nie mogło zabraknąć w grupie IV, ponieważ  jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Ten dzień dla dzieci był okazją do rozmów i refleksji nad naszymi postawami wobec ,, innych”.  Wytłumaczyliśmy sobie trudne pojęcia charakteryzujące tolerancję, z których stworzyliśmy chmurki – symbolizujące przyjaźń, zgodę i wyrozumiałość. Obejrzeliśmy bajkę pt: ,,Brzydkie kaczątko” by jeszcze bardziej zrozumieć pojęcie tolerancji. Dzieci przypomniały sobie również zasady kodeksu przedszkolaka po to, aby kształtować właściwe postawy wobec  siebie i innych.

Ewelina Bonus- Chludzińska, Joanna Krajewska