Szal Pani Jesieni – jesienna integracja sensoryczna

Jesień doskonale nadaje się do wielozmysłowego poznawania świata przez dziecko oraz wzbogacania jego wiedzy i kształcenia wielorakich umiejętności. Jest to pora roku, kiedy możemy dostarczyć dziecku wielu wrażeń zmysłowych oddziałujących na dotyk, słuch, wzrok.

25 pażdziernika dzieci z Krainy Troskliwych Misiów wykorzystując jesienne okazy przyrodnicze wykonały na placu przedszkolnym niezwykłe dzieło. Barwne, szeleszczące liście, kasztany, żołędzie, szyszki, owoce dzikiej róży, jarzębina, patyczki, ozdobne dynie, to wszystko znalazło się w pięknej jesiennej kompozycji.

Podczas pracy przedszkolaki wykazywały się  kreatywnością, inwencją twórczą oraz niezwykłą pomysłowością. Ważnym doświadczeniem zmysłowym była możliwość obejrzenia,  dotkniecia jesiennych darów. Wspaniała zabawa, zaangażowanie, i bardzo dobra  współpraca towarzyszyła wszystkim dzieciakom. Starszaki miały możliwość dotknięcia jesiennych skarbów i stworzenia z nich pieknej kompozycji jesiennej. Szal pani jesieni   powstawał przy lekkim powiewie wiatru i promykach jesiennego słońca.

Wszystkie dary dzieci zbierały w czasie spacerów  z rodzicami. Zabawy jesienne to jedne z przyjemniejszych chwil spędzonych  wspólnie, kiedy powoli robi się chłodniej a skarby jesienne cieszą wszystkie dzieci.

Pracę z okazów przyrodniczych – Szal Pani Jesieni  wykonały dzieci z grupy VIII  w ramach realizacji projektu Zabawa Sztuką.

1. Wilkowska