Warsztaty w „Krainie Morskiej” Galerii Feniks w ramach Mazowieckich Inicjatyw Społecznych

Dzieci z grupy V „Kraina Misia Jogiego” uczestniczyły 22 września 2022 r. w warsztatach, w „Krainie Morskiej” Galerii Feniks w ramach Mazowieckich Inicjatyw Społecznych. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z regionalnymi i polskimi tradycjami kulinarnymi. Z pomocą wykwalifikowanych osób przygotowały tradycyjne ciastka pochodzące z Kurpiów – fafernuchy. Poznały wiersz i piosenkę patriotyczną oraz zapoznały się z rolą, jaką polski żołnierz pełni  w społeczeństwie. Ponadto odbyły się krótkie zajęcia plastyczne związane z tematyką polskiej flagi i godła. Warsztaty trwały ok. 4 godzin. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały „Odznaki Małego Patrioty” i Flagi Polski na patyku.

Bożena Kośka