Wesoły Dzień Otwarty w Krainie Misiów

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Aby ułatwić przyszłym przedszkolakom proces adaptacji w dniu 21 lutego 2024 r. zorganizowany został w przedszkolu Dzień Otwarty. Przybyłych w tym dniu dzieci i rodziców witały nauczycielki oraz nasze wesołe, kolorowe misie: Kubuś Puchatek i Troskliwy Miś. Widać było bardzo miłe zaskoczenie na twarzach przybyłych gości, którzy z uśmiechem tulili puszyste misie. Następnie wszyscy uczestnicy zostali powitani przez Panie dyrektor naszego przedszkola: Agnieszkę Kowalską i Iwonę Ciecierską. Pani dyrektor przedstawiła  program spotkania i zachęciła wszystkich przybyłych gości do zwiedzenia naszej placówki. W dalszej kolejności odbyły się występy artystyczne: dzieci z najmłodszej grupy „Krainy Misia Uszatka” odważnie i śmiało  recytowały wiersze a także śpiewały piosenki. Najstarsza grupa przedszkolaków „Kraina Misia Paddingtona” zaprezentowała humorystyczną inscenizację pt. „Rzepka”. Dla wszystkich uczestników przygotowane były wspólne zabawy muzyczne, ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, gumą sensoryczną, zabawy z masami plastycznymi. W tym dniu rodzice z dziećmi zwiedzili przedszkole, zobaczyli sale, oglądali kąciki tematyczne, poznali kadrę pedagogiczną, pracowników przedszkola. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki, pamiątki z pobytu w naszym przedszkolu.

Było nam bardzo miło gościć przybyłych rodziców i dzieci.

Joanna Krajewska, Ewelina Bonus – Chludzińska