Wizyta Przedszkolaków w Straży Pożarnej

Dnia 21 września 2022 r. przedszkolaki z grupy IV „Kraina Misia Paddingtona” udały się z wizytą  do Siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci w trakcie spotkania poznały salę edukacyjną „Ognik”. Obejrzały prezentację multimedialną opowiadającą o zagrożeniach pożarowych. W sali „Ognik” poznały działanie gaśnicy, hydrantu wewnętrznego i systemu sygnalizacji pożarowej. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały i zadawały pytania dotyczące pracy strażaka. Zwiedziły również odwzorowane wnętrze mieszkania, gdzie poprzez różnego rodzaju symulacje dzieci zapoznały się z zagrożeniami pożarowymi w miejscu zamieszkania. Ponadto poruszane były zagrożenia dotyczące tlenku węgla. W trakcie wycieczki zwiedzały garaże, w których mieszczą się wozy strażackie. Poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych, mogły przymierzyć kask oraz zaobserwować strażaków powracających z akcji ratunkowej. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwość wejścia do wozu strażackiego, a ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli strażacy. Chętne dzieci mogły spróbować lania wody wężem strażackim.

To były bardzo ciekawe i ważne zajęcia edukacyjne. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

Joanna Krajewska

Ewelina Bonus – Chludzińska